Exkluzívne stavby rodinných domov
Rekuperácia rodinných domov

Rekuperácia rodinných domov

Rekuperácia je systém na umelú výmenu vzduchu umožňujúci výmenu vzduchu pričom sa v rekuperačnej jednotke odoberá teplo vnútorného vzduchu a ohrieva sa nim vháňaný vzduch. Nie je tak potrebné prirodzené vetranie.

Rekuperačné jednotky pracujú s nízkym hlukom a sú umiestnené zvyčajne pod stropom v podružných miestnostiach ako sú sklady. Od rekuperačnej jednotky je vedený rozvod rúr pod stropom ktorým sa privádza a odvádza vzduch z jednotlivých miestností. Rúry sú buď zasekané do stien alebo vedené v sadrokartónovom strope. Systém je v nepretržitej prevádzke a nespôsobuje neželané prúdenie vzduchu ako pri klimatizačných jednotkách. Treba si uvedomiť že rekuperačná jednotka je stále v prevádzke a teda má to vplyv na spotrebu elektrickej energie. Filtre je potrebné udržiavať a meniť. Otázkou je či sa po čase rozvody postupne nezanesú podobne ako rúra vo vysávači i keď ako som už uviedol jednotka obsahuje filtre.

Existuje aj riešenie ktoré zaviedla firma Internorm ktorá montuje rekuperačné jednotky priamo do okenného rámu čím odpadajú komplikované rozvody. Intenzitu vymieňaného vzduchu je možné regulovať priamo na okne. Treba si overiť pripadnú hlučnosť aby neprekážala pri spaní.

Chcete sa dozvedieť viac? Neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám zodpovieme na všetky otázky a poskytneme vám informácie, ktoré hľadáte.
Napíšte nám Zavolajte nám